Patikima psichologė Klaipėdoje | Jurgita Untulė

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl verta kreiptis pas psichologą?

Mes negalime sau būti psichologais – tiesiog negebame pamatyti savęs iš šalies. Kad pavyktų geriau save suvokti, ramiau jaustis ir tapti laimingesniais mums reikia kito žmogaus. Žinoma, susidoroti su sunkumais mums gali padėti artimieji ar draugai. Problemų kyla kai: nesinori apkrauti artimųjų ar draugų savo sunkumais; artimiesiems ar draugams pritrūksta žinių, kaip mums padėti; artimieji ar draugai neturi kantrybės mus išklausyti; artimieji ar draugai užuot mus išklausę pradeda pasakoti apie savo sunkumus; artimieji ar draugai yra abejingi mūsų situacijai ir/ar ją nuvertina; artimieji ar draugai Jus menkina; Jūs pats/pati nematote prasmės dalintis savo sunkumais su artimaisiais ar draugais.

Jei į bent vienas iš aukščiau pateiktų teiginių Jums pasirodė artimas, atspindėjo Jūsų santykį su artimaisiais sunkumų akivaizdoje, Jums tikrai verta kreiptis į psichologą. Šis specialistas kiekvienoje konsultacijoje skirs Jums ir Jūsų sunkumams 100 procentų savo dėmesio; psichologas Jūsų nepasmerks; daug šansų, kad jausitės išgirstas; Jūs laiks nuo laiko gauste profesionalių psichologo įžvalgų; kartu su psichologu ieškosite galimų problemos ar situacijos sprendimo būdų; geriau suprasite save; įgausite daugiau jėgų spręsti savo gyvenime iškylančius iššūkius.

sadness, depressed, woman

Ko psichologas negali?

Psichologas neišrašys Jums vaistų. Jei Jums sutrikęs miegas, jaučiatės depresiškas, kamuoja aukštas nerimas, nesusitvarkote su chaosu savo galvoje, sunku būti realybėje – tikslinga kreiptis pas psichiatrą. Būtent šis specialistas Jums padės problemas tvarkytis medikamentais.

Psichologas neišspręs sunkumų ar problemų už Jus. Psichologas bus šalia, padės Jums ieškoti sprendimų ir įkvėps jėgų kažką keisti savo gyvenime.

Psichologas nepakeis Jūsų asmenybės. Jei norite gilesnių – asmenybinių pokyčių – turėtumėte kreiptis pas psichoterapeutą. Psichoterapeutas – ilgalaikėje perspektyvoje – 1-2-3 metų bėgyje padės Jums keistis iš giliau. 

Kaip išsirinkti psichologą?

Pasidomėkite artimųjų, draugių, draugų, kolegų rekomendacijomis. Pasiieškokite dar bent keleto psichologų internete. Ieškodami informacijos apie šiuos psichologus, pasiskaitykite apie jų išsilavinimą, darbinę patirtį, išklausytus kvalifikacijos kėlimo kursus. Pasidomėkite, ar psichologas publikuoja straipsnius interneto portaluose, socialiniuose tinkluose ar savo tinklapyje. Jei taip – pasidomėkite straipsniais.

Išstudijavę Jums prieinamą informaciją apie potencialius psichologus, neskubėkite priimti sprendimo. Luktelkite, kol perskaita informacija susigulės Jūsų galvoje.Po poros dienų apsvarstykite, kuris psichologas Jums pasirodė tinkamiausias? Kodėl?

Paskambinkite išsirinktam psichologui, susitarkite dėl konsultacijos gyvai ar nuotoliniu būdu. Pirmos konsultacijos pabaigoje nebūtinai nuspręskite dėl antros konsultacijos. Skirkite sau laiko ir apsvarstykite: kaip jautėtės pas psichologą? Kiek įvertintas ir suprastas jautėtės po pirmos konsultacijos? Ar norėtumėte nueiti pas tą psichologą dar kartą? Jei taip, puiku. Tarkitės dėl antros konsultacijos. Jei ne – nenusivilkite – psichologas gali ir nepatikti. Tai natūralu, kaip ir su kitokių profesijų atstovais, ypač dirbančiais su žmonėmis. Jei psichologas nepatinka – jis tiesiog ne Jūsų psichologas. Tokiu atveju svarbu nenuleisti rankų ir ieškoti, kol atrasite savo psichologą.

Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas?

Psichologas – tai psichologijos bakalauro ir magistro studijas baigęs specialistas, kuris konsultuoja aktualiais psichologiniais klausimais.

Psichiatras – tai medicinos gydytojo mokslus baigęs specialistas, įgijęs psichiatro kvalifikaciją, konsultuojantis dėl psichikos problemų, gebantis nustatyti psichiatrinę diagnozę, esant poreikiui skiriantis medikamentinį gydymą. 

Psichoterapeutas – tai dažniausiai psichologijos ar psichiatrijos mokslus baigęs specialistas, pabaigęs kurios nors psichoterapinės krypties podiplomines studijas, matantis žmogaus asmenybę per tam tikros teorinės paradigmos prizmę, giliai suprantantis kiekvieno asmenybę, konsultuojantis ilgą laiką.

Ką reikia apgalvoti prieš pirmąją psichologinę konsultaciją?

Tikslinga apmąstyti, kokios pagalbos iš psichologo tikitės, kokie Jūsų lūkesčiai specialisto atžvilgiu. Šie klausimai būna aptariami kurioje nors pirmos konsultacijos dalyje (pradžioje, viduryje ar pabaigoje).

never, give up, auto task

Kaip bus organizuojama nuotolinė psichologinė konsultacija?

Susitarsite su psichologe dėl nuotolinės konsultacijos dienos, laiko ir programos per kurią turėsite nuotolinę konsultaciją.

Psichologinė konsultacija per Skype: sms žinute ar el. laišku psichologei nusiųsite savo Skype vardą. Kai psichologė galės, per Skype sulauksite žinutės, kurią dieną ir kurią valandą psichologė lauks Jūsų pirmojo vaizdo skambučio; taip pat gausite rekvizitus, kuriais prieš konsultaciją atliksite išankstinį apmokėjimą. Numatytu laiku paskambinsite psichologei per Skype ir turėsite 50 min. trukmės video konsultaciją. 

Psichologinė konsultacija per Gmail Video Meet: atsiųsite psichologei savo el. pašto adresą. Prieš konsultaciją sumokėsite už paslaugą. Likus 5 min. iki konsultacijos į savo el. paštą gausite pakvietimą prisijungti prie Gmail Video Meet. Numatytu laiku paspausite atsiųstą nuorodą ir turėsite 50 min. trukmės video konsultaciją.

Kaip vyksta nuotolinės konsultacijos apmokėjimas?

Už nuotolinę psichologinę konsultaciją reikia apmokėti iš anksto. Psichologė Jums į Jūsų telefoną, el. paštą ar Skype atsiųs detalią informaciją į kokią sąskaitą atlikti išankstinį apmokėjimą už paslaugą.

Kaip pasiruošti nuotolinei psichologinei konsultacijai?

Užsitikrinkite, kad konsultacijos metu turėsite privatumą ir kiti žmonės negirdės, ką Jūs kalbate su psichologu.

Apsirenkite, susišukuokite taip, kaip eitumėte į konsultaciją vykstančią psichologo kabinete. Jei įtariate, kad galite susigraudinti ar pravirkti, pasiruoškite nosinaičių, šalia turėkite ir vandens stiklinę, popieriaus lapą bei parkerį (jei psichologė rekomenduotų ar Jūs pats/pati norėtumėte ką nors užsirašyti).

Įsitikinkite, kad turite gerą interneto ryšį. Pasitikrinkite ar veikia kamera. Prisijunkite ausines (taip pašnekovas girdėsis panašiau kaip girdėtųsi susitinkant gyvai; bus mažesnis foninis triukšmas ir t.t.). Prieš konsultaciją pasitikrinkite ar kompiuteris, telefonas, planšetė turi užtektinai baterijos, esat poreikiui įjunkite prietaiso krovimą. Jei kalbėsitės per telefoną, suraskite į ką jį atremti.

Sėdėkite ne prieš langą.Geriausia, kad per kamerą matytųsi ne tik jūsų veidas, bet ir pečiai.

Jei turite galimybę, prieš konsultaciją bent 5-10 minučių ramiai pasėdėkite, tokiu būdu bus lengviau „įeiti“ į konsultaciją.