D.U.K. - Profesionalus psichologas Klaipėdoje

Kodėl verta kreiptis pas psichologą?

Mes negalime sau būti psichologais, tiesiog negebame pamatyti savęs iš šalies. Kad pavyktų geriau save suvokti, ramiau jaustis ir tapti laimingesniais mums reikia kito žmogaus. 

Dažnai su sunkumais susidoroti mums gali padėti artimieji, tačiau ne visuomet jie geba atliepti į mūsų jausmus ir situaciją. Problemų kyla, kai: artimiesiems ar draugams pritrūksta žinių, kaip Jums padėti; artimieji ar draugai užuot Jus išklausę pradeda pasakoti apie savo sunkumus; artimieji ar draugai yra abejingi Jūsų situacijai, ją nuvertina; artimieji ar draugai Jus menkina; Jūs nenorite, nematote prasmės dalintis savo sunkumais su artimaisiais ar draugais. 

Jei bent vienas iš aukščiau pateiktų teiginių Jums pasirodė artimas, atspindėjo Jūsų santykį su artimaisiais ar draugais sunkumų akivaizdoje, Jums pravers psichologas. Konsultacijoje 100 procentų dėmesio bus skiriama Jums ir Jūsų sunkumams.

sadness, depressed, woman

Ko psichologas negali?

Psichologas neišrašys Jums vaistų. Jei Jums sutrikęs miegas, jaučiatės depresiškas, kamuoja aukštas nerimas, nesusitvarkote su chaosu savo galvoje, sunku būti realybėje – tikslinga kreiptis pas psichiatrą. Būtent šis specialistas Jums padės problemas tvarkytis medikamentais.

Psichologas neišspręs sunkumų ar problemų už Jus. Psichologas bus šalia, padės Jums ieškoti sprendimų ir įkvėps jėgų kažką keisti savo gyvenime.

Psichologas nepakeis Jūsų asmenybės. Jei norite gilesnių – asmenybinių pokyčių – turėtumėte kreiptis pas psichoterapeutą. Psichoterapeutas – ilgalaikėje perspektyvoje – 1-2-3 metų bėgyje padės Jums keistis iš giliau. 

Kaip išsirinkti psichologą?

Pasidomėkite artimųjų, draugių, draugų, kolegų rekomendacijomis. Pasiieškokite dar bent keleto psichologų internete. Ieškodami informacijos apie šiuos psichologus, pasiskaitykite apie jų išsilavinimą, darbinę patirtį, išklausytus kvalifikacijos kėlimo kursus. Pasidomėkite, ar psichologas publikuoja straipsnius interneto portaluose, socialiniuose tinkluose ar savo tinklapyje. Jei taip – pasidomėkite straipsniais.

Išsistudijavę Jums prieinamą informaciją apie potencialius psichologus, neskubėkite priimti sprendimo. Luktelkite, kol perskaityta informacija susigulės Jūsų galvoje. Po poros dienų apsvarstykite, kuris psichologas Jums pasirodė tinkamiausias? Kodėl? Ar šis psichologas gali būti Jūsų psichologas?

Paskambinkite išsirinktam psichologui, susitarkite dėl konsultacijos gyvai ar nuotoliniu būdu. Pirmos konsultacijos pabaigoje nebūtinai nuspręskite dėl antros konsultacijos. Skirkite sau laiko ir apsvarstykite: kaip jautėtės pas psichologą? Kiek įvertintas ir suprastas jautėtės po pirmos konsultacijos? Ar norėtumėte pas tą psichologą nueiti dar kartą? Jei taip – puiku. Tarkitės dėl antros konsultacijos. Jei ne – nenusivilkite – psichologas gali ir nepatikti. Tai natūralu, kaip ir su kitokių profesijų atstovais.  Jei psichologas nepatinka – jis tiesiog ne Jūsų psichologas. 

Svarbu, kad nenuleistumėte rankų. Ieškotumėte, kol atrasite savo psichologą.

Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas?

Psichologas – tai psichologijos bakalauro ir magistro studijas baigęs specialistas, kuris konsultuoja aktualiais psichologiniais klausimais.

Psichiatras – tai medicinos gydytojo mokslus baigęs specialistas, įgijęs psichiatro kvalifikaciją, konsultuojantis dėl psichikos problemų, gebantis nustatyti psichiatrinę diagnozę, esant poreikiui skiriantis medikamentinį gydymą. 

Psichoterapeutas – tai dažniausiai psichologijos ar psichiatrijos mokslus baigęs specialistas, pabaigęs kurios nors psichoterapinės krypties podiplomines studijas, matantis žmogaus asmenybę per tam tikros teorinės paradigmos prizmę, giliai suprantantis kiekvieno asmenybę, konsultuojantis ilgą laiką.

Ar užteks vienos konsultacijos?

Daugiau šansų, kad neužteks. Psichologinės problemos atsiranda ne per vieną dieną. Ne per vieną dieną ir išsisprendžia. Juolab, kad tokios problemos dažnai būna užleistos, ilgesnį laiką ignoruotos. 

never, give up, auto task

Kaip bus organizuojama nuotolinė psichologinė konsultacija?

Susitarsite su psichologe dėl nuotolinės konsultacijos dienos, laiko ir programos per kurią turėsite nuotolinę konsultaciją.

Psichologinė konsultacija per Skype: sms žinute ar el. laišku psichologei nusiųsite savo Skype vardą. Kai psichologė galės, per Skype sulauksite žinutės, kurią dieną ir kurią valandą psichologė lauks Jūsų pirmojo vaizdo skambučio; taip pat gausite rekvizitus, kuriais prieš konsultaciją atliksite išankstinį apmokėjimą. Numatytu laiku paskambinsite psichologei per Skype ir turėsite 45 min. trukmės video konsultaciją. 

Psichologinė konsultacija per Gmail Video Meet: atsiųsite psichologei savo el. pašto adresą. Prieš konsultaciją sumokėsite už paslaugą. Likus 5 min. iki konsultacijos į savo el. paštą gausite pakvietimą prisijungti prie Gmail Video Meet. Numatytu laiku paspausite atsiųstą nuorodą ir turėsite 45 min. trukmės video konsultaciją.

piggy bank, piggybank, money

Kaip vyksta nuotolinės konsultacijos apmokėjimas?

Už nuotolinę psichologinę konsultaciją reikia apmokėti iš anksto. Psichologė Jums į Jūsų telefoną, el. paštą ar Skype atsiųs detalią informaciją į kokią sąskaitą atlikti išankstinį apmokėjimą už paslaugą.

Kaip pasiruošti nuotolinei psichologinei konsultacijai?

Apsirenkite ir susišukuokite taip, kaip eitumėte į gyvai vykstančią konsultaciją. Bent 10 minučių iki konsultacijos pasilikite laisvas, kad tiesiog ramiai pasėdėtumėte ir psichologiškai pasiruoštumėte konsultacijai.

Užsitikrinkite, kad konsultacijos metu Jūsų netrukdys pašaliniai asmenys ar gyvūnai. Pasiruoškite stiklinę vandens; popieriaus ir rašiklį; nosinaičių. Pasiimkite kompiuterį, planšetę ar telefoną; įsitikinkite, kad konsultacijos metu neišsikraus jūsų kompiuteris, telefonas ar planšetė; išsijunkite telefono garsą; prisijunkite ausines (taip išvengsite foninio triukšmo, o pašnekovo balsas skambės panašiau į susitikus gyvai), pasitikrinkite, ar veikia video įranga; pasitikrinkite interneto ryšį (svarbu, kad internetas netrūkinėtų).

Pasiruoškite sėdėjimo vietą: sėdėkite ne prieš langą. Geriausia, kad per kamerą matytųsi ne tik jūsų veidas, bet ir pečiai.

Kaip užtikrinamas saugumas tiesiogiai susitikus?